Delegacija Združenja ravnateljev pri predsedniku republike

Predsednik republike dr. Danilo Türk je v petek, 3. 10. 2008 sprejel predstavnike Združenja ravnateljic in ravnateljev osnovnega in glasbenega šolstva Slovenije.
Predsednik je ob tem poudaril, da imamo v Sloveniji dobro razvit izobraževalni sistem in dobre učitelje, lepe rezultate pa dosegamo tudi na mednarodni ravni.
Pri tem je posebej izpostavil vlogo ravnateljev, ki imajo pomembno družbeno funkcijo, in se zavzel za boljšo informiranost javnosti o aktualnih vprašanjih, ki so povezana z delovanjem osnovnih in glasbenih šol ter šol s prilagojenim programov. Predstavniki ravnateljev so ga ob prvem obisku okvirno seznanili z združenjem, njegovim delovanjem in prizadevanji. Med pogovorom so predsednika med drugim seznanili tudi s težavami, s katerimi se soočajo pri črpanju finančnih sredstev iz evropskih skladov, možnostih za izobraževanje in izpopolnjevanje ravnateljev ter pri organizaciji prehrane v šolah. Predsednik Oton Račečič je opozoril tudi na pomen sodelovanja v trikotniku šola, učenci starši.

Srečanje je potekalo v prijetnem ozračju. Zaključili smo ga z željo, da bi se naslednje leto zopet srečali.

Milan Rejc