Razvrednotenje plač ravnateljev, računovodij in poslovnih sekretarjev

Iz dneva v dan ugotavljamo, da je nov plačni sistem razvrednotil delo ravnateljev, računovodij in poslovnih sekretarjev.

Od pogajalcev MJU, MŠŠ in sindikatov pričakujemo, da se uskladijo glede delovnih mest računovodij in poslovnih sekretarjev in vsem omogočijo redno napredovanje s 1. 10. 2008.

Ravnatelji osnovnih šol, glasbenih šol in šol s prilagojenim programom od pogajalcev pričakujemo in zahtevamo tudi spremembo Uredbe o plačah direktorjev v javnem sektorju in Uredbe o podrobnejših kriterijih za uvrščanje delovnih mest ravnateljev v plačne razrede, kajti sorazmerja so popolnoma porušena in marsikateri učitelj in pomočnik ravnatelja v najvišjem nazivu in plačilnem razredu presega plačo ravnatelja.
Situacija pokaže še večje razlike, če učitelji opravljajo ure povečanega obsega iz naslova dodatne delovne uspešnosti in interesne dejavnosti, ki so po spremembah vrednotene enkrat višje, kot so bile.
Od Vlade Republike Slovenije oziroma od pristojnih ministrstev pričakujemo, da nas bodo povabili k oblikovanju predloga sprememb o plačah ravnateljev in nas seznanili s svojimi namerami.