Osnovna šola na Slovenskem 2010

21. srečanje Osnovna šola na Slovenskem

Bled, 8. in 9. april 2010, Festivalna dvorana

Na 21. srečanju ravnateljic in ravnateljev, ki je potekalo v sodelovanju z Ministrstvom za šolstvo in šport in Združenjem ravnateljic in ravnateljev osnovnega in glasbenega šolstva Slovenije je državna sekretarka Alenka Kovšca predstavila AKTUALNA VPRAŠANJA ŠOLE NA SLOVENSKEM, Ana Iglič nam je osvetlila ZAKONE IN RAZUMEVANJA PRAVA V ŠOLSTVU, dr. Zdenko Kodelja na je spregovoril na temo KRIŽI IN RUTE V OSNOVNI ŠOLI. Mag. Tanja Slak je predavala na temo PRAKTIČNI VIDIK UPORABE VARSTVA OSEBNIH PODATKOV V OSNOVNI ŠOLI. Dr. Tina Bregant nam je predstavila ZADNJA NEVROLOŠKA SPOZNANJA O VZGOJI. Ravnatelji in ravnateljice so imeli predavanja SAZOR – FOTOKOPIRANJE IN REŠITVE. V večernem delu je potekal zbor Združenja ravnateljev.
V drugem dnevu  seminarja sta Tjaša Urankar in Božena Kolman Finžgar predstavili POMEMBNOST BRANJA , dr. Jože Bajzek je predaval na temo KAKO IZBOLJŠATI ODNOS MED UČITELJI, dr. Špela Razpotnik je spregovorili o ČASOVNI BANKI, psihoterapevt Bogdan Žorž je predaval o NASILJU V ŠOLI, dr. Lučka Kajfež Bogataj OKOLJSKI VZGOJI in dr. France Bučar o DRŽAVLJANSKI VZGOJI.

Program: tukaj